لوازم جانبی شیلنگ | شیلنگ جمع کن | آب پاش | آب پاش شیلنگ | سرشیلنگی

شیلنگ‌ها ابزار و تجهیزاتی هستند که برای انتقال آب و دیگر مایعات از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. افراد جهت استفاده درست و صحیح از شیلنگ نیاز به لوازم جانبی دارند که در ادامه مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

لوازم جانبی شیلنگ

لوازم جانبی شیلنگ شامل ابزارآلات و اتصالاتی می‌شود که استفاده از شیلنگ را برای افراد آسان می‌کند. همچنین به کمک این ابزار طول عمر شیلنگ بالا رفته و برای مدت طولانی قابل استفاده است. این ابزار با توجه به سایز و نوع شیلنگ در جنس‌های مختلف و کیفیت‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مهم ترین آن نها شامل موارد زیر است.

انواع آب پاش شیلنگ

آب پاش شیلنگ از لوازم مهم و کاربردی برای استفاده  بهتر از شیلنگ است. این وسیله روی قسمت آزاد و خروجی شیلنگ قرار گرفته و با متناسب نمودن فشار آب از آسیب رسیدن به گیاهان جلوگیری می‌کند. همچنین استفاده از آب پاش شیلنگ کمک می‌کند که آب به مساحت بیشتری از باغچه برسد. کاربرد عمده این ابزار آبیاری حیاط و باغچه، کارواش، کارگاه تولید مواد غذایی و ... است.

آب پاش شیلنگ از نظر جنس به سه سمت تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

اب پاش شیلنگ پلاستیکی

همان طور که از نامش پیداست جنسی از پلاستیک دارد و کاربرد عمده آن برای مصارف خانگی است. به علت برخورداری از وزن سبک، قیمت مناسب، مقاومت بالا در برابر ضربه، مجهز به حالت خروجی متفاوت، مقاوم در برابر تغییرات دما و اشعه خورشد در بین افراد پرطرفدار می‌باشد.

آب پاش شیلنگ برنجی

این آب پاش شیلنگ از برنج ساخته می‌شود. در مقایسه با نوع پلاستیکی مقاومت و استحکام بالاتری دارد به همین علت در برابر ضربه‌های مختلف شکننده نمی باشد.

 وزن سنگین جنس برنجی این محصول منجر به قیمت بالاتر آن در مقایسه با دیگر آب پاش‌ها می‌شود.

مشخصات ویژه آب پاش شیلنگ برنجی ضد زنگ بودن، مقاوم در برابر خوردگی و ساییدگی، طول عمر زیاد و عدم تغییر در مزه آب است.

آب پاش شیلنگ کروم

برای ساخت آب پاش شیلنگ کروم معمولا از فلزهای مختلفی مانند چدن استفاده نموده و روی آن را روکش کروم می‌زنند. این روکش از چدن در برابر زنگ زدگی محافظت می‌کند.

انواع سر آب پاش شیلنگ

آب پاش‌ها به به علت سهل نمودن استفاده از شیلنگ برای کارهای متعددی  کاربرد دارند. به همین دلیل در حالت‌های گوناگون تولید و روانه بازار می‌شوند.

 • آب پاش شیلنگ یک حالته: آب را به یک صورت پخش می‌کند.
 • آب پاش سه حالته: آب در سه حالت مختلف مانند بارانی و یکپارچه  از شیلنگ خارج می‌شود.
 • آب پاش هشت حالته: همان طور که از نامش پیداست آب را در 8 حالت مختلف خارج می‌کند.

قرقره شیلنگ جمع کن

قرقره شیلنگ جمع کن از دیگر لوازم جانبی شیلنگ است که برای جمع آوری و مرتب نمودن انواع شیلنگ در سایزهای مختلف کاربرد دارد همچنین این وسیله با ایجاد نظم هنگام جمع کردن شیلنگ از کثیف شدن آن جلوگیری می‌کند. این قرقره اصولا به دیوار نصب شده و شیلنگ را دایره وار جمع می‌کند. در واقع با استفاه از قرقره می‌توان از شیلنگ استفاده کرد. همچنین قرقره‌ها مجهز به سیستم فنری هستند که با سرعت مناسب شیلنگ را جمع می‌کنند.

انواع قرقره شیلنگ جمع کن

قرقره جمع کن انواع مختلفی دارد که شامل دیواری، زمینی و سطحی می‌شود. همچنین به شکل چرخ دار یا پایه دار در بازار دیده می‌شوند.

 • قرقره دیواری همان طور که از نامش پیداست به دیوار نصب شده و به راحتی امکان جمع نمودن شیلنگ را فراهم می‌کند.
 • قرقره زمینی بر روی سطح زمین قرار می‌گیرد و قرقره سقفی را به سقف وصل می‌کنند.
 • انواع دیگر قرقره شیلنگ شامل قرقره دستی،  قرقره برقی و قرقره اتومات است.
 • قرقره دستی: قرقره دستی همان طور که پیداست به کمک دست و به وسیله اهرم چرخش شیلنگ را جمع می‌کند.
 • قرقره اتوماتیک: این قرقره کاملا اتومامت است و بدون کمک و دخالت دست امکان جمع کردن شیلنگ را دارد.
 • قرقره برقی: این نوع از قرقره شیلنگ جمع کن با استفاده از برق کار می‌کند و می‌تواند شیلنگ را با متراژ بالا  جمع کند.

قرقره شیلنگ جمع کن را از جنس فلز و یا پلاستیک می‌سازند. به صورت تک بازو دو بازو و محفظه دار عرضه می‌شود. این لوازم در کارواش‌ها، ساختمان مسکونی و صنعتی، باغچه‌ها و... قابل استفاده است. توانایی جمع کردن انواع شیلنگ معمولی و فشار قوی را دارد.  به کارگیری آن منجر به افزایش طول عمر شیلنگ خواهد شد.

آویز شیلنگ چیست؟

آویز شیلنگ از دیگر لوازم جانبی مربوط به شیلنگ است  و همان طور که از نامش پیداست برای قرار گرفتن شیلنگ درون آن کاربرد دارد. استفاده از آویز شیلنگ منجر مرتب بودن شیلنگ و نظم دهی به محیط می‌شود. این آویز را با کمک پیچ و رول پلاک به فضای موردنظر نصب می کنند. 

انواع آویز شیلنگ

 آویز شیلنگ را از جنس فلز و پلاستیک می‌سازند. جنس پلاستیکی آن اگرچه وزن سبکی دارد اما در مقایسه با نوع فلزی مقاومت آن کمتر است و به مرور زمان پوسیده می‌شود. این در حالیست که آویز شیلنگ فلزی در برابر تغییرات محیط مقاوم بوده، وزن بالایی داشته و طول عمر بیشتری نیز دارد.

دیواری: این مدل بیشتردر مکان‌هایی کاربرد دارد که نیازی به جابه جایی شیلنگ نباشد. با کمک آویز دیواری شیلنگ همیشه در دسترس بوده و استفاده از آن به راحتی امکان پذیر است.

چرخدار: قرقره چرخ دار برای افرادی کاربرد دارد که همیشگی با آب و شیلنگ در ارتباط هستند. با کمک آویز چرخدار حرکت شیلنگ از یک نقطه به نقطه دیگر به راحتی ممکن می‌شود.

پورتابل: از دیگر مدل‌های آویز شیلنگ که استفاده از آن منجر به افزایش نظم محیط می‌شود. این آویز وزن سبکی دارد و منعطف است.

مزایای استفاده از آویز شیلنگ جمع کن

 • عمر بیشتر شیلنگ
 • استفاده راحت از شیلنگ
 • دسترسی بهتر
 • ایجاد نظم در محیط
 • جلوگیری از گره خوردگی و تاب خوردگی شیلنگ

سر شیلنگی چیست؟

سرشیلنگی از دیگر لوازم جانبی برای شیلنگ جهت انتقال سیالات است. این وسیله رابط بین شیر و شیلنگ است. سر شیلنگی از دو قسمت رزوه دار و شیاردار ساخته می‌شود. طرف رزوه دار داخل شیر قرار گرفته و طرف شیار دار داخل شیلنگ تعبیه می‌شود. در واقع قسمت شیار دار مانع از خروج شیلنگ شده  و اصطکاک لازم را ایجاد می‌کند.  سر شیلنگی مستحکم بوده و در برابر نور مستقیم آفتاب مقاوم است. چنانچه بعد از نصب شیلنگ احساس کردید که به اندازه کافی سفت نیست و احتمالا نشتی وجود دارد حتما از بست‌های مخصوص استفاده کنید.

تولید کنندگان برای ساخت سرشیلنگی از مواد مختلفی از جمله فلز برنج، مس، استیل و پلاستیک استفاده می‌کنند. سر شیلنگی باید با توجه به نوع سیال انتخاب شود. هچنین در سایزهای مختلف، قطر و طول‌های متفاوتی در بازار وجود دارند که باید با توجه به نوع و اندازه شیر، قطر شیلنگ مورد استفاده، حجم و فشار مواد خریداری شوند. در واقع جنس، سایز و گام رزوه از موارد مهم هنگام انتخاب و خرید سر شیلنگ محسوب می‌شوند. کاربرد این لوازم در صنایع گوناگون، آبیاری، پرورش آیزیان و ... است.

مزایای استفاده از سرشیلنگی

 • سهولت و استفاده آسان
 • جلوگیری از هدر رفت و نشت آب 
 • مقاوم در برابر پوسیدگی، خوردگی و رسوب

قیمت لوازم جانبی شیلنگ چقدر است؟

قیمت لوازم جانبی شیلنگ به موارد زیادی از جمله نوع لوازم، جنس، کیفیت مواد اولیه، برند سازنده و .. بستگی دارد. لوازمی که از فلز ساخته می‌شوند به دلیل برخورداری از وزن زیاد و مقاومت بیشتر در مقایسه با لوازم پلاستیکی از قیمت بالاتری برخوردارند. همچنین لوازم شیلنگی که برقی و اتومات هستند نیز قیمت بیشتری نسبت به تجهیزات دستی  به خود اختصاص می‌دهند.

اگرچه با توجه به نوسانات بازار و افزایش قیمت دلار شاهد بالارفتن قیمت تمامی محصولات از جمله لوازم شیلنگ هستیم از این رو پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاع از قیمت‌های به روز شده این محصول حتما به وب سایت‌های آنلاین و رسمی مراجعه نمایید.

خرید لوازم جانبی شیلنگ

خرید لوازم جانبی شیلنگ از جمله مواردی است که نیاز به دقت و توجه زیادی دارد زیرا شیلنگ در ابعاد و اندازه گوناگون تولید شده و لوازم جانبی نیز باید متناسب با نوع شیلنگ باشد. از این رو لازم است که هنگام خرید حتما به نوع لوازم، سایز، قطر، جنس (پلاستیک یا فلز)، کیفیت مواد، برند تولید کننده، گارانتی محصول و قیمت آن توجه داشته باشیدو سپس بر حسب نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید اقدام به خرید نمایید.

خرید لوازم جانبی شیلنگ را می‌توانید به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام دهید. در خرید حضوری با مراجعه به نمایندگی و مشاهده لوازم مورد نیاز و لمس آن‌ها بعد از اطمینان از کیفیت مطلوب کالا محصول مورد نظر را خریداری می‌کنید. در خرید اینترنتی با صرف وقت کمتر و با کمک یک گوشی اینترنت دار خواهید توانست انواع لوازم جانبی شیلنگ را روی صفحه گوشی مشاهده نموده و خصوصیات مربوط به آن‌ها را مطالعه و در نهایت سفارش خود را ثبت کنید. 

سخن پایانی

لوازم جانبی ابزار و اتصالاتی هستند که استفاده از شیلنگ را برای افراد سهل می‌کنند. این لوازم شامل سر شیلنگی، قرقره شیلنگ، آویز شیلنگ  و آب پاش شیلنگ می‌شوند. هر کدام از این لوازم کاربرد مخصوص به خود را دارند. قیمت لوازم جانبی به جنس، سایز و نوع آن بستگی دارد. جهت خرید این محصولات می‌توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمایید.

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید باشد. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

مشاهده ادامه توضیحات ...مخفی کردن توضیحات

تنظیمات

تماس تلفنی

در صورت داشتن سوال درباره :

 • جزئیات محصول
 • مشاوره رایگان
 • خرید تلفنی
 • خرید عمده
 • نحوه ارسال بار به کل ایران
 • شرایط ارسال رایگان
 • پیشنهادات و انتقادات

شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :

45 555 360 021

92 555 360 021

شماره موبایل جهت ارتباط و ارسال لیست خرید [ واتساپ - تلگرام -ایتا -روبیکا ] 

417  82 92 0902


آدرس ما : تهــــران - ميدان امــــام خمينی - خيابان ناصر خسرو - پاساژ ناصر خسرو - طبقه 2 - واحد 9

( با افتخار منتظر تماس شما هستیم )


ساعت تماس تلفنی با فروشگاه بازاری

 • به غير از روز های تعطيل
 • همه روزه ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر
 • پنج شنبه ها : ساعت ۹ صبح الی ۲ بعد از ظهر  

فهرست

اشتراک گذاری